Ženy ženám

V dnešní době, která zaskočila nás všechny, se ocitla spousta žen bez práce či v jinak složité životní situaci. Někdy je těžké najít motivaci a nový směr, najít sílu na to jít dál. Naštěstí kolem nás existuje mnoho žen, které jsou krásným příkladem toho, jak lze i této situace využít v náš prospěch. Zkusme se vrátit ke svým koníčkům a zálibám, k tomu, co jsme dřív dělaly s radostí a nadšením, k tomu, co nás naplňovalo… a možná právě to je ta cesta, kterou hledáme.

A tak vznikl náš projekt Ženy ženám, ve kterém vám budeme představovat zajímavé nápady a aktivity žen, které se nebály popustit uzdu své fantazii a začaly dělat to, co je baví, a ještě k tomu dělají radost i ostatním.

Pokud máte ve svém okolí nějakou inspirativní ženu, napište nám,

Míša a její tašky ze zbytků látek

Jako první začínáme naší kamarádkou Míšou, starší sestrou Martiny, která se celý život pohybuje okolo filmu, její profesí je pomocná režie. Bohužel už rok je, vzhledem k vládním omezením, bez práce, a tak začala šít látkové tašky. Vyrábí veselé a pestré tašky, a navíc zpracovává zbytkový materiál, který by jinak skončil někde v textilních kontejnerech.

Je to vlastně taková terapie.

Ručně šité tašky „MÍŠA“ budete mít možnost zakoupit i u nás ve Studiu Ludwig. Každá taška je originál!

Věříme, že udělají radost i Vám.

TRIČKA, která pomáhají

Myšlenka, mít svá vlastní trička v nás zrála již delší dobu. A jak to bývá, když nadejde ten správný čas, věci se dají do pohybu skoro samy … a tak vzniklo hned několik variant triček s nápisem Jsem žena a Ženou za všech okolností, která mají za cíl nejen potěšit, ale také pomoci.

(foto -> Holky z Registru vozidel Praha)

Zakoupením trička získáme příspěvek 50 Kč na provoz Bezplatné poradny pro ženy s onkologickým onemocněním. Trička můžete koupit na eshopu Studia LUDWIG nebo přímo v prodejně Zdravotnických potřeb – Minská 9, Praha 10 – Vršovice.

(foto <-Čestná stráž posádkového velitelství Praha)

Těší nás, že se trička líbí, takové množství pozitivních reakcí jsme ani nečekaly. Náš záměr se krásně naplňuje – trička přináší radost ženám v různých oborech i na různých pracovních zařazeních, ostatně podívejte se sami.(foto -> Lékařky z nemocnice na Praze 1)ANDREA a její vlastní aroma kosmetika na míru

Další inspirativní ženou je pro změnu letitá kamarádka Martiny, Andrea Knight.
Pracující maminka dvou malých holčiček, která před lety objevila blahodárné účinky aromaterapie. Silou esenciálních olejů léčí svoji rodinu od všech neduhů a jak sama říká:

„Díky používání olejů jsem přestala chodit do lékárny.”

A to už byl jen malý krůček k velké vášni – výrobě vlastní kosmetiky.

V současně době vyrábí Andrea celou řadu produktů péče o pleť, tělo a vlasy. Mýdla, pleťová séra, krémy, tonika, šampony, aj.

Produkty vyrábí nejen pro sebe, ale i pro své kamarádky, kolegyně, zkrátka pro všechny, kteří se chtějí vydat přírodnější cestou ke kráse, než je nabídka konvenčních kosmetických produktů v obchodě. Každý produkt se stává originální tím, že je vyroben na míru potřebám dané pleti nebo jen tím, že si vůni = esenciální olej vybere každý dle svých osobních preferencí.

A co spojuje Míšu a Andreu? Je to práce rukama se zapojením vlastní intuice, fantazie a v neposlední řadě posílaní radosti dál …

Věříme, že se do budoucna s Andreou potkáme třeba při jarním workshopu, kde si společně vyrobíme třeba tělovou šlehačku nebo masku na pleť či pleťový olej. Zkrátka nechte se překvapit. Jediné, co vám můžeme slíbit už teď – BUDE (VÁM) TO VONĚT 😉